Zatrzymani za kradzieży z włamaniem

0
36

Wielotorowe działania policjantów z Lubawki i Marciszowa, pozwoliło na szybkie zatrzymanie dwóch mężczyzn i kobiety odpowiedzialnych za czwartkową próbę kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Chełmsku Śląskim. Niezawodny policyjny pies Jukon doprowadził funkcjonariuszy pod same drzwi jednego ze sprawców, a zgubiony telefon pozwolił na szybkie ustalenie kolejnych odpowiedzialnych. Udawanie zaspanych nie pomogło – cała trójka trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Bądźmy czujni – jeśli widzisz coś niepokojącego, nie wahaj się i poinformuj służby!

W czwartkowy wieczór (02 luty 2023 rok) policjanci z Lubawki otrzymali informację o niepokojących odgłosach z jednego z domów na terenie Chełmska Śląskiego. Po tym jak niezwłocznie dotarli na miejsce, okazało się, że w budynku wybito szybę, a w środku i na zewnątrz przygotowane były przedmioty prawdopodobnie do zabrania przez przestępców. Przyjazd policjantów zdecydowanie przeszkodził sprawcom w działaniach – uciekli z miejsca, jak tylko usłyszeli samochód.

Funkcjonariusze wiedzieli, że kluczem do sukcesu będzie szybkie i zdecydowane działanie, więc do pomocy wezwali policjantów z Posterunku Policji w Marciszowie z policyjnym psem. Wystarczyła chwila aby Jukon podjął trop i po zapachu doprowadził mundurowych pod same drzwi mieszkania jednego ze sprawców. 30-latek był mocno zaskoczony wizytą policjantów, twierdził, że spał i nie ma z żadnym włamaniem nic wspólnego, jednak mokre buty przeczyły tym zapewnieniom.

Dodatkowo na miejscu w wyniku prowadzonych czynności policjanci z Lubawki znaleźli telefon komórkowy, który jak się okazało należał do kolejnego ze sprawców tego zdarzenia. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu – 27-latek i 23-latka – również udawali zaspanych, jednak zabezpieczone na miejscu ślady wskazywały jednoznacznie, że nie mówią prawdy.

Cała trójka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jeśli widzisz coś niepokojącego – nie wahaj się i zadzwoń na numer alarmowy. Twój jeden telefon może zapobiec przestępstwu!

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj