Zatrzymano dwóch kierujących po środkach odurzających

0
24

W ciągu jednego dnia policjanci kamiennogórskiej jednostki wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, których zachowanie wskazywało na to, że znajdują się pod wpływem środków odurzających. Dalsze konsekwencje będą zależały od konkretnego stężenia tych substancji w ich organizmie. Może im grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności. Kierowanie pod wpływem środków odurzających to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie!

Każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i zwracają uwagę na niepokojące zachowania kierujących. Funkcjonariusze są przeszkoleni w rozpoznawaniu oznak zażywania środków odurzających.

W nocy z 17/18 kwietnia 2023 roku około godziny 1:00 w Sędzisławiu, patrol składający się z Dzielnicowego i policjanta OPI, zatrzymał do kontroli pojazd marki BMW, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Jak się okazało za kierownicą siedział 43-latek z powiatu karkonoskiego. Jego nerwowe zachowanie, a także brak reakcji źrenic na światło wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia mundurowych.

Natomiast kilka godzin później przed godziną 9:00 w Lubawce kamiennogórska drogówka zatrzymała do kontroli 49-latka z Kamiennej Góry, którego zachowanie, podobnie jak w przypadku powyżej, wskazywało na to, że mógł zażyć narkotyki. Wykonany tester potwierdził obecność środków odurzających w ślinie.

Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania, a także została pobrana im krew do badań aby uzyskać dokładne stężenie substancji w organizmie. Może im grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Kierowanie pod wpływem narkotyków czy alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, mogące mieć tragiczne w skutkach konsekwencje!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj