wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZatrzymany w pościgu przez policjantów

  Zatrzymany w pościgu przez policjantów

  -

  W dniu 24 września br. policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na jednej z ulic miasta znanego im osobiście z wcześniejszych interwencji mieszkańca gminy Marciszów. Policjanci szybko się zorientowali, że 24-latek na widok radiowozu zawrócił i zaczął uciekać. W wyniku podjętego pościgu pieszego za mężczyzną, mundurowi szybko dogonili go i zatrzymali. Mężczyzna ten nie stosował się do wydawanych mu poleceń, był agresywny i wulgarny.

  W trakcie dalszych czynności okazało się, że w kieszeniach spodni miał schowane dwa woreczki strunowe, które w trakcie zatrzymania szybko chciał wyrzucić. Jeden woreczek z białą substancją krystaliczną, drugi z brunatnym suszem roślinnym. W toku dalszych czynności, w wyniku sprawdzenia osoby, w systemach policyjnych funkcjonariusze ustalili, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z posiadaniem w przez siebie w przeszłości środków odurzających.

  24-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie wykonano z jego udziałem pozostałe czynności. Znalezione przy nim narkotyki zostały sprawdzone testerem narkotykowym, a następnie zważono je w obecności zatrzymanego.

  Okazało się, że mężczyzna ten posiadał przy sobie 29 porcji handlowych marihuany oraz 15 porcji handlowych metamfetaminy. W związku z powyższym trafił on do policyjnego aresztu. Teraz, zanim zostanie odwieziony do Aresztu Śledczego, celem odbycia kary pozbawienia wolności za poprzednio popełnione przestępstwo, usłyszy kolejne zarzuty dotyczące posiadania przy sobie narkotyków, za które ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.

  Źródło : KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta Foto: KPP KG OPI

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły