środa, 8 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZatrzymany za usiłowanie gwałtu.

  Zatrzymany za usiłowanie gwałtu.

  -

  Czujność jednego z funkcjonariuszy po służbie i drobiazgowa praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie podejrzanego o przestępstwo, do którego doszło na terenie Czech. Nie będzie to jedyny czyn, za który odpowie…

  Międzynarodowa współpraca, która ma miejsce w terenach przygranicznych pozwala na szybkie działanie w momencie popełnienia przestępstwa. Tak było i w tym wypadku, kiedy kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani o przestępstwie o charakterze seksualnym popełnionym na terenie Czech.

  Policjanci zapoznali się z rysopisem poszukiwanego mężczyzny i pamiętali o nim nawet korzystając z czasu wolnego. Funkcjonariuszem jest się całą dobę, więc wystarczyło jedno spojrzenie aby uruchomić policyjny zmysł.

  Sytuacja miała miejsce 12 października, kiedy funkcjonariusz Komisariatu Policji w Lubawce w dniu wolnym, spacerując po jednej z miejscowości na terenie powiatu kamiennogórskiego zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy i niezwłocznie powiadomił swoich kolegów w służbie.

  Już w ciągu kilkunastu minut 34-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów wydziału kryminalnego.

  Drobiazgowo wykonywane czynności procesowe, w trakcie których policjanci z Kamiennej Góry zabezpieczyli kluczowy materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących usiłowania gwałtu na terenie Czech oraz posiadania treści o charakterze pedofilskim.

  14 października Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

  Za czyny, których dopuścił się 34-letni mężczyzna grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły