środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZderzenie szynobusa z cięzarówką.

  Zderzenie szynobusa z cięzarówką.

  -

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze, na wyjeździe w kierunku Jeleniej Góry. 64-letni kierujący pojazdem ciężarowym nie upewnił się czy może pokonać przejazd kolejowy i z tego powodu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi relacji Trutnov – Sędzisław. Ta nieuwaga spowodowała kolizję, w której na szczęście nikt nie ucierpiał. Apelujemy, na drodze patrz i słuchaj!

  Przejazd kolejowy jest miejscem szczególnie niebezpiecznym, dlatego zbliżając się do niego należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do znaków drogowych.

  Przed południem, 02 września 2022 roku, na przejeździe kolejowym przy ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pojazdu ciężarowego i szynowego.
  64-letni kierujący ciężarówką nie upewnił się po zatrzymaniu, czy może przejechać przez przejazd kolejowy. Nie rozglądnął się uważnie i nie zauważył nadjeżdżającego pociągu. Kiedy zorientował się w sytuacji, próbował jeszcze manewrować, jednak było już za późno i doszło do zderzenia. Na szczęście w tej kolizji nikt nie ucierpiał. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.
  Funkcjonariusze będący na miejscu ukarali wysokim mandatem i punktami karnymi nieodpowiedzialnego kierowcę pojazdu ciężarowego.

  Z uwagi na zakleszczenie pojazdów, droga była zablokowana w obu kierunkach przez kilkadziesiąt minut. Państwowa Straż Pożarna wezwana na miejsce, za pomocą specjalistycznego sprzętu rozdzieliła pojazdy. Do czasu usunięcia samochodu ciężarowego z przejazdu kolejowego, policjanci prowadzili ruch wahadłowy.

  Źródło: KP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły