czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatoweZgrupowanie taneczne ... w kręgu tańca 2022.

  Zgrupowanie taneczne … w kręgu tańca 2022.

  -

  W dniach 25-28 października 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej GórzeJoann, Olga, Natalia, Kinga, Oliwia, Dominik, Wiktor, Daniel wraz z opiekunami Katarzyną Adamczyk oraz Edytą Szeksztęło uczestniczyli w zgrupowaniu tanecznym … w kręgu tańca 2022…. organizowanym przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki dzięki dofinansowaniu przez PEFRON. Warsztaty taneczne odbywały się w pięknym ośrodku w Popowie, położonym w środku lasu.

  Przez pięć dni nasi podopieczni poznawali i doskonalili różne techniki taneczne. Mieli przyjemność pracować i opracowywać układy taneczne pod okiem znakomitych instruktorów: Pani Bożena Jakubczak, która uczyła i wprowadziła  w tańce w kręgu pozwalające  zrelaksować się i opanować emocje. Pani Urszula  Jarosiewicz – znakomita tancerka – zdradzała tajniki tańców cygańskich. Podczas wieczoru cygańskiego zaprezentowała sztukę cygańskiego tańca. Pani Berenika Jakubczak – Rauze ukazała piękno baletu klasycznego oraz nauczyła nas tańczyć poloneza.

  Każdego dnia uczniowie ciężko pracowali podczas warsztatów tanecznych, na których ćwiczyli układy choreograficzne przygotowane przez naszych instruktorów. Mieli spotkanie z filmem podczas którego poznali artystów niepełnosprawnych z całego świata. Wieczorami uczestniczyli w spotkaniach z muzyką aranżowanych przez pana Wiesława Jakubczaka, który rozweselał ich i wyzwalał w młodzieży pozytywną energię mieli możliwość integrowania się   z uczniami z innych placówek. Uczestnicy wieli także udział w zajęciach z mediacji, które uświadomiły im, jak ważne jest w życiu rozwijanie własnych pasji, uczenie się, przeżywanie radości oraz możliwość wyrażania siebie w pozawerbalnych technikach tanecznych. Nauczyli się otwartości, prezentowania siebie i pomagania innym. Mieli również możliwość podziwiać uroki otaczającej ich przyrody podczas spacerów, zabaw i gier organizowanych na powietrzu.

  Wracając do domu zwiedzili centrum Warszawy,  Zamek Królewski, na Placu Zamkowym kolumnę króla Zygmunta III Wazy, najstarszy i urokliwy plac Warszawy Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. Wszyscy szczęśliwi i pełni pozytywnych emocji wrócili do domu.

  Źródło: Starostwo Powiatowe Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły