poniedziałek, 30 stycznia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZłodziej - zatrzymany.

  Złodziej – zatrzymany.

  -

  Policja to struktura zhierarchizowana, w której każdy pion odpowiada za inne działania. Zespół Dzielnicowych jest to komórka, która stara się być najbliżej społeczeństwa. Ich zadania polegają na zapewnieniu ogólnie pojętego bezpieczeństwa. W dniu 29 marca br. podczas obchodu ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze dzielnicowi zauważyli mężczyznę, który pasował do rysopisu sprawcy kradzieży. W trakcie czynności przyznał się do winy. Okazał się również osobą poszukiwaną do odbycia kary.

  Policja to struktura zhierarchizowana, w której każdy pion odpowiada za inne działania. Zespół Dzielnicowych jest to komórka, która stara się być najbliżej społeczeństwa. Ich zadania polegają na zapewnieniu ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Od funkcjonariusza wymaga się aby byli zaangażowani w działanie na rzecz lokalnej społeczności. Są to ludzie kompetentni, z dużą wiedzą na temat profilaktyki społecznej. Realizują wiele czynności związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, dokonują ustaleń oraz wywiadów, kontrolują przestrzegania prawa. Jednym z tych zadań jest również ściganie sprawców przestępstw oraz wykroczeń. Podczas pełnienia służby zwracają uwagę na niepokojące sygnały, rozwiązują bieżące problemy oraz służą radą.

  W sobotni wieczór nieznany mężczyzna, wykorzystując fakt niezamkniętego mieszkania, dokonał z jego wnętrza kradzieży portfela wraz z pieniędzmi. Kiedy 85-latka zgłosiła popełnione na jej szkodę przestępstwo, kamiennogórscy Dzielnicowi mając na uwadze odpowiednie rozpoznanie rejonu służbowego oraz podany rysopis sprawcy, w dn. 29 marca br. podczas obchodu ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze zauważyli mężczyznę, który pasował do opisu wskazanego przez kobietę. Dodatkowo na widok radiowozu mężczyzna ten zaczął zachowywać się nerwowo, próbował ukryć swoją twarz. Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych postanowili wylegitymować go i w trakcie tych czynności okazało się, że 24-latek jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 6 dni. W wyniku rozpytania ustalili również, że to on stoi za sobotnią kradzieżą. W toku dalszych czynności funkcjonariusze kamiennogórskiej policji ustalili, że odpowiada on również za podobną kradzież z dnia 25 marca br., w której to dokonał zaboru w celu przywłaszczenia portfela wraz dokumentami oraz 300 zł. 24-latek podczas składanych wyjaśnień przyznał, że skradzione dokumenty spalił. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a następnego dnia przewieziony do aresztu śledczego.

  Mężczyzna odpowie za przestępstwo kradzieży pieniędzy oraz dokumentów, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły