środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościZmiany dotyczące kontroli na granicy polsko-niemieckiej w okresie przedświątecznym

  Zmiany dotyczące kontroli na granicy polsko-niemieckiej w okresie przedświątecznym

  -

  W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Niemczech wprowadzono szereg nowych obostrzeń. Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w niedzielę o wprowadzeniu twardego lockdownu w okresie od 16 grudnia do 10 stycznia. Zostaną zamknięte szkoły, większość sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne

  Kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz Saksonia wprowadzają w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia wzmożone kontrole na obszarze przygranicznym z Polską.

  Terminy:

  Meklemburgia – Pomorze Przednie: 12.12., 19.12., 21-23.12.
  Saksonia: od 14.12.

  Działania służb, np. policji będą miały gł. na celu egzekwowanie przepisów dot. kwarantanny. Kontrole nie mają mieć charakteru stałego. Apelujemy o stosowanie się do zarządzeń miejscowych władz.
  Jednocześnie przypominamy, że w związku z utrzymującą się wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 w Niemczech lokalnie obowiązują już dodatkowe ograniczenia, np. w kontaktach i poruszaniu się tj. tylko przy posiadaniu ważnego powodu/w godzinach nocnych, w dostępie do sklepów i punktów usługowych oraz zakaz konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych.

  Źródło: Ambasada RP w Niemczech

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły