Zmiany dotyczące kontroli na granicy polsko-niemieckiej w okresie przedświątecznym

0
75

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Niemczech wprowadzono szereg nowych obostrzeń. Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w niedzielę o wprowadzeniu twardego lockdownu w okresie od 16 grudnia do 10 stycznia. Zostaną zamknięte szkoły, większość sklepów, salony fryzjerskie i kosmetyczne

Kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz Saksonia wprowadzają w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia wzmożone kontrole na obszarze przygranicznym z Polską.

Terminy:

Meklemburgia – Pomorze Przednie: 12.12., 19.12., 21-23.12.
Saksonia: od 14.12.

Działania służb, np. policji będą miały gł. na celu egzekwowanie przepisów dot. kwarantanny. Kontrole nie mają mieć charakteru stałego. Apelujemy o stosowanie się do zarządzeń miejscowych władz.
Jednocześnie przypominamy, że w związku z utrzymującą się wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 w Niemczech lokalnie obowiązują już dodatkowe ograniczenia, np. w kontaktach i poruszaniu się tj. tylko przy posiadaniu ważnego powodu/w godzinach nocnych, w dostępie do sklepów i punktów usługowych oraz zakaz konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych.

Źródło: Ambasada RP w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj