środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościZmiany zasad bezpieczeństwa epidemicznego

  Zmiany zasad bezpieczeństwa epidemicznego

  -

  Premier Mateusz Morawiecki przedstawia założenia

  Po piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostają przedstawione zmiany zasad bezpieczeństwa epidemicznego

  – Nasze decyzje będą obowiązywać na dwa tygodnie od przyszłego piątku – przekazuje premier.

  – Dopuszczamy teraz aktywność sportową na terenach otwartych. Restauracje i siłownie zostają nadal zamknięte – dodaje.

  W połowie lutego otworzymy część miejsc, które były niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i tetrami – ogłsza premier.

  – Otwieramy do 12 lutego kina, teatry i filharmonię przy założeniu 50 proc. wypełnienia widowni z maseczkami i brak konsumpcji – mówi Piotr Gliński.

  Piotr Gliński Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przekazuję, że otwarte będą boiska zewnętrzne, baseny, korty oraz stoki.

  Jarosław Gowin Minister Rozwoju Pracy i Technologii – branże jak gastronomia, czy siłownie nadal objęte obostrzeniami. Przedstawicieli tych branży proszę o cierpliwość.

  Adam Niedzielski Minister Zdrowia -mamy za sobą bardzo trudną decyzję. Ona jest związana z ogromnym ryzykiem.Ryzyko transmisji jest duże. To, co się będzie działo w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie zależało od naszych wyborów. 

  – Musimy wrócić do regularnego odwiedzania lekarza, badań profilaktycznych i zajmowania się swoim zdrowiem – apeluje Niedzielski.

  Źródło: gov.pl

   

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły