Znęcał się na swoją partnerką – został zatrzymany.

0
92

Bezpieczne i szczęśliwe święta to dla niektórych sfera marzeń z powodu przykrych sytuacji, do których dochodzi w zaciszu domowym. Policjanci każdego dnia podejmują interwencje domowe i zatrzymują sprawców przemocy aby osoby nią dotknięte mogły odetchnąć z ulgą. Funkcjonariusze z kamiennogórskiej jednostki w ubiegłym tygodniu zatrzymali 35-latka, który znęcał się na swoją partnerką. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałami zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny. Reaguj na przemoc!

Bezpieczne i szczęśliwe święta to dla niektórych niestety sfera marzeń, z powodu przykrych sytuacji, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami w domu. Policjanci każdego dnia interweniują i zatrzymują sprawców przemocy domowej aby osoby nią dotknięte mogły odetchnąć z ulgą.

Wolnościowe środki zapobiegawcze, kiedy są nieskuteczne są zamieniane na bardziej drastyczne, o czym przekonał się podejrzewany o znęcanie 35-latek z powiatu kamiennogórskiego. Najpierw w połowie grudnia został zatrzymany przez policjantów z Kamiennej Góry z powodu wtargnięcia do mieszkania, a także podejrzenia przemocy domowej. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę niebieskiej karty, a wobec niego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Niestety mężczyzna nie skorzystał z szansy, którą otrzymał na poprawę swojego zachowania i uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. W związku z tym został ponownie zatrzymany przez policjantów, a  po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec 35-latka tymczasowy areszt na okres 3-miesięcy.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy na przemoc! Dajmy szansę osobom dotkniętym przemocą na normalne życie!

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj