ZUS ostrzega przed oszustami. “Uwaga na fałszywe maile”

0
149

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy za pomocą fałszywej korespondencji wysyłanej z adresu alert@zus.pl chcą wyłudzić dane swoich ofiar.

– W ostatnich dniach niektórzy klienci ZUS otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłaty i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h – czytamy w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS ostrzega, aby nie odpowiadać na tego typu wiadomości oraz nie otwierać zawartych w nich załączników. Fałszywa korespondencja ma na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do wrażliwych danych, które są zapisane w jego pamięci.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową. – Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu – czytamy w komunikacie.

ZUS przypomina, że w sytuacji, w której klienci mają wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, powinni się skontaktować z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00, a także pod adresem mailowym cot@zus.pl.

Źródlo: ZUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj