czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKierujący z promilami nie zatrzymał się do kontroli drogowej

  Kierujący z promilami nie zatrzymał się do kontroli drogowej

  -

  Po raz kolejny niezawodna współpraca pomiędzy patrolami doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny. Kierujący Fordem 9 czerwca 2022 br. nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a kamiennogórscy Dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego po krótkim pościgu zdołali zajechać mu drogę i zmusić do zatrzymania. Oczywiście 51-letni mężczyzna miał powód swojego zachowania. Nie dość, że posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, to badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila.

  9 czerwca br. kamiennogórscy policjanci patrolu interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał poruszać się samochodem w stronę Kamiennej Góry. Niezwłocznie udali się w to miejsce. W pobliżu znajdował się patrol dzielnicowych, który również dołączył do poszukiwań. To właśnie oni wypatrzyli wskazany pojazd. Chcieli podjąć kontrolę drogową, jednak kierujący tym samochodem zadecydował, że się nie zastosuje do poleceń zatrzymania…
  Profesjonalna współpraca pomiędzy patrolami policji pozwoliła na zajechanie drogi uciekinierowi i jego zatrzymanie już po kilkuset metrach pościgu. Kierującym okazał się być 51-letni mężczyzna. Pierwszy z nim kontakt pozwolił stwierdzić, że otrzymane zgłoszenie jest potwierdzone. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,5 promila. Nie był to koniec jego przewinień. Posiadał on również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.
  51-letni mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Źródło:KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły