Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

0
30

Dzisiaj policjanci kamiennogórskiej drogówki biorą udział w akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa szczególnie w obrębie przejść dla pieszych. Piesi, w odróżnieniu od kierujących pojazdami, nie są chronieni przed uderzeniem poprzez pasy bezpieczeństwa czy formę samochodu. Kamiennogórska policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących przepisów!

rpt

Dzisiaj, 22 marca 2023 roku, kamiennogórscy policjanci Referatu Ruchu Drogowego biorą w akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa szczególnie w obrębie przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze kamiennogórskiej „drogówki”  mają za zadanie przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego o przepisach, jakie ich obowiązują i o umiejętnym wdrażaniu ich w codziennym życiu.

Celem tych działań jest głównie zminimalizowanie zdarzeń z udziałem pieszych oraz poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci mają również kształtowanie świadomości odpowiednich zachowań niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie od nich stosowanie się do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

Kierowco! Pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych masz obowiązek zachować szczególną ostrożność, zwolnić i ustąpić pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych i znajdujących się na nim.

Nie tylko kierowcy powinni uważać. Wiele zależy od zachowania pieszego. Pamiętaj, że pierwszeństwo na przejściu nie zwalnia z zachowania ostrożności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj