środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaAktualności4 mld zł na projekty kanalizacyjne, wodociągowe dla gmin

  4 mld zł na projekty kanalizacyjne, wodociągowe dla gmin

  -

  Rząd przeznaczy 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Ponad 1700 gmin otrzyma dodatkowe fundusze. Pieniądze zostaną przekazane jeszcze w tym roku. Rządowy Program Polski Ład zmienia oblicze Polski. To kolejne środki z budżetu państwa, które poprawią komfort życia Polaków. – Podniesienie standardów życia Polaków w praktyce, to jedno z głównych działań w ramach Polskiego Ładu  –  powiedział premier.

  Inwestycje wodno-kanalizacyjne w 1714 gminach

  “– Wykorzystując dobry stan finansów publicznych, przeznaczamy kolejne 4 mld zł na inwestycje kanalizacyjno-wodociągowe. Ponad 1700 gmin otrzyma wsparcie, które oparte będzie o obiektywne kryteria – mówił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, to wsparcie w ciągu 2-3 lat zmieni możliwości dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieskanalizowane.”

  Kolejne środki z budżetu państwa na poprawę komfortu życia Polaków

  Wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, powinni mieć taki sam dostęp do podstawowych usług, gwarantujących komfort życia. Niestety różnice między mieszkańcami wielkich miast i mniejszych gmin są nadal zauważalne. Stąd rządowe inwestycje, które gwarantują zrównoważony rozwój całej Polski.

  Rząd zdecydował, by wesprzeć dodatkowymi środkami regiony, które najbardziej tego potrzebują. Samorządy otrzymają środki automatycznie, bez konieczności składania wniosków. Dodatkowe środki trafią do gmin jeszcze w tym roku. Będzie je można przeznaczyć zgodnie z potrzebami i wydać w latach 2021-2024. To kolejne środki z budżetu państwa mające na celu poprawę komfortu życia mieszkańców.

  Aż 1714 gmin w całej Polsce otrzyma wsparcia o łącznej wysokości 4 mld zł.

  • 1 mld zł zostanie przeznaczony na projekty wspierające wodociągi i zaopatrzenie w wodę.
  • 3 mld zł na inwestycje związane z kanalizacją.

  Te środki to jednocześnie poprawa jakości życia mieszkańców gmin oraz troska o środowisko. Inwestycje wodno-kanalizacyjne przekładają się bezpośrednio na dostęp do bieżącej wody i oczyszczanie ścieków.

  Korzyści z Polskiego Ładu

  Rządowy Program Polski Ład to nie tylko wsparcie inwestycji wodno-kanalizacyjnych, ale też Program Inwestycji Strategicznych. Premier Mateusz Morawiecki pod koniec października ogłosił wyniki pierwszego naboru, w którym przyznano ponad 23 mld zł na inwestycje w samorządach.

  Źródło: gov.pl

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły