czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaW eskorcie do porodu .

  W eskorcie do porodu .

  -

  Wałbrzyscy policjanci prewencji uczestniczyli wczoraj w nocy w niecodziennej interwencji. Eskortowali samochód osobowy z kobietą, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy mieszkanka Chełmska Śląskiego na czas trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią specjaliści.

  Pełniących wczoraj na nocnej zmianie służbę policjantów prewencji na ul. 1 Maja w Wałbrzychu zainteresował jadący tą ulicą z dużą prędkością samochód osobowy. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna poinformował mundurowych, że jedzie aż z Chełmska Śląskiego, a w jego pojeździe znajduje się synowa w zaawansowanej ciąży, która jest w trakcie akcji porodowej i ma już bardzo silne bóle.

  Mundurowi znali najszybszą drogę do szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu, dlatego – jako że najważniejsze jest życie i zdrowie ludzkie – włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i rozpoczęli pilotaż pojazdu. Już po kilku minutach kobieta trafiła do placówki medycznej na Nowym Mieście. Tam lekarze udzielił ciężarnej fachowej pomocy, a cała historia zakończyła się szczęśliwie. Mężczyzna, który poprosił policjantów o pomoc nad ranem zadzwonił do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, by ten podziękował funkcjonariuszom za pomoc i poinformował, że na świat przyszedł już jego wnuk.

  Źródło: Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu Oficer Prasowy podkom. Marcin Świeży

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły