środa, 14 lutego, 2024
More
  Strona głównaAktualności powiatoweKonkurs na najpiękniejszą dekorację choinki bożonarodzeniowej w ramach Jarmarku Świątecznego w Kamiennej...

  Konkurs na najpiękniejszą dekorację choinki bożonarodzeniowej w ramach Jarmarku Świątecznego w Kamiennej Górze

  -

  Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą dekorację choinki bożonarodzeniowej w ramach Jarmarku świątecznego w Kamiennej Górze 10 – 12 grudnia 2021.

  Konkurs dla przedszkoli, klas I-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

  Celem Konkursu jest popularyzacja tradycji wykonywania ozdób choinkowych, propagowanie zwyczaju ubierania choinki i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, łączenie tradycyjnych technik rękodzielniczych oraz nowoczesnych technologii do kultywowania tradycji. Motywowanie dzieci i młodzieży do wspólnej aktywności twórczej.

  W ludowych zwyczajach w okresie przedświątecznym w domach wykonywane były ozdoby choinkowe. Przygotowywane one były głównie z: bibuły, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców itp. Świadczyły one o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Najczęściej ozdoby te wykonywały dzieci pod czujnym okiem dorosłych. Pięknie ozdobiona choinka była dziełem całej rodziny. Konkurs ma na celu kultywowanie dawnych tradycji. Ponadto ma również na celu zintegrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli w stworzeniu własnej wizji świątecznej choinki.

  Adresatami Konkursu są placówki oświatowe: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe położone w Kamiennej Górze.

  Regulamin – karta zgłoszenia – klik

  Źródło: Centrum Kultury w Kamiennej Górze

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły