piątek, 31 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualności42. rocznica pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Uczcili pamięć wielkiego Polaka

  42. rocznica pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Uczcili pamięć wielkiego Polaka

  -

  W dniu 16 października 2020 roku obchodzimy 42. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

  W Kamiennej Górze przy pomniku poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II tradycyjnie zebrali się mieszkańcy Kamiennej Góry i okolic, aby wspólnie uczcić pamięć swojego rodaka, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Uroczystość z powodu pandemii konronawirusa była skromniejsza niż zazwyczaj. Nie sprzyjały również warunki atmosferyczne, jednak to nie przeszkodziło w upamiętnieniu wielkiego Polaka.

  Hołd papieżowi złożyli mieszkańcy, uczniowie, kibice, przedstawiciele władz miasta i radni. Nie zabrakło także ks. prałata Edwarda Bigosa, proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Romana Jakóbczyka, honorowego obywatela Kamiennej Góry i inicjatora obelisku z tablicą rocznicową.

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły