czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościPojazd ratowniczo-gaśniczy oficjalnie przekazany OSP Pastewnik

  Pojazd ratowniczo-gaśniczy oficjalnie przekazany OSP Pastewnik

  -

  W dniu 17 października 2020 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastewniku (gm. Marciszów) odbyła się uroczystość przekazania nowego lekkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Niestety z powodu pandemii koronawirusa uroczystość była bardzo skromna i ograniczona do krótkich przemówień oraz poświęcenia.

  Oficjalnego wręczenia aktu przekazania, kluczyków i dowodu rejestracyjnego na ręce Prezesa OSP Pastewnik Zbigniewa Powiertowskiego oraz Naczelnika Wiesława Kołodzieja dokonali Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik i Przewodniczący Rady Gminy Marciszów Mirosław Wolak.

  Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Zbigniew Jagielski, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Marciszowie. Uroczyście biało-czerwoną szarfę przecięli: ojciec chrzestny pojazdu Piotr Nikiting, opiekun Katarzyna Doliny, wójt Wiesław Cepielik oraz przewodniczący Mirosław Wolak. Zgodnie ze strażacką tradycją pojazd został ochrzczony imieniem wójta „Wiesław”.

  – Otrzymujemy w dniu dzisiejszym nowy samochód pożarniczy, który jest efektem starań Gminy Marciszów, ale przede wszystkim wójta Wiesława Cepielika. To właśnie dzięki niemu, jego zaparciu oraz osobistemu zaangażowaniu, ale także dzięki aprobacie i pozytywnemu nastawieniu całej Rady Gminy Marciszów, udało się sfinansować ten ważny dla nas zakup – powiedział naczelnik Wiesław Kołodziej.

  Nowy pojazd Citroen Jumper (140 KM) jest obecnie najnowocześniejszym wozem ratowniczo-gaśniczym w powiecie kamiennogórskim, kosztował 184 tys. zł i zastąpił już bardzo wysłużony sprzęt marki  Jelcz i Żuk. Pojazd, który osobiście odebrał od producenta w Ciechanowie wójt Wiesław Cepielik został zakupiony z własnych środków Gminy Marciszów i trafił do wyremontowanej remizy. Przypominamy, że w oczekiwaniu na oficjalne przekazanie pojazdu remiza OSP Pastewnik odzyskała dawny blask. Dzięki pozyskanej dotacji z MSWiA oraz wkładu własnego w remizie wykonano generalny remont.

  Nowoczesny pojazd z jego wyposażeniem (400 litrów wody, szybkie natarcie, wyciągarka, wzmocnione zawieszenie i dach) z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjno-technicznej jednostki OSP Pastewnik. Znacząco poprawi bezpieczeństwo strażaków podczas prowadzonych interwencji i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Marciszów oraz całego powiatu kamiennogórskiego.

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły