Akcja pod nazwą „Pieszy kontra pojazd”

0
211

Policjanci kamiennogórskiej drogówki od wczesnych godzin porannych biorą udział w wojewódzkich działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracają na zachowanie się kierujących przy przejściach dla pieszych, ale nie tylko… Piesi również muszą pamiętać o swoich obowiązkach.

Dzisiaj, tj. 21 kwietnia 2023 roku, policjanci kamiennogórskiej jednostki biorą udział w wojewódzkiej akcji pod nazwą „Pieszy kontra pojazd”. Te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa, szczególnie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w spotkaniu z samochodem praktycznie nie mają szans na wyjście ze zdarzenia bez poważnych obrażeń.

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących i ich zachowanie w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy, że należy zachować szczególną ostrożność i zwolnić. Pieszy ma pierwszeństwo wchodząc na przejście oraz już się na nim znajdując.

Oczywiście, policjanci mają na oku pieszych, którzy zapominają, że oprócz praw, mają też obowiązki. Pamiętaj, że nie wchodzi się na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd – upewnij się, że się zatrzyma. Wychodzenie zza przeszkody czy korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, nie zwracając uwagi na otoczenie jest niezwykle niebezpieczne!

Każdy z uczestników ruchu powinien wziąć odpowiedzialność za swoje działania i postawić się na miejscu drugiej strony. Zdrowy rozsądek to klucz aby poprawić swoje bezpieczeństwo.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj