Bez uprawnień, po spożyciu alkoholu i narkotyków

0
62

W czwartek około godziny 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który miał wiele na swoim sumieniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu, a tester narkotykowy potwierdził obecność substancji niedozwolonych w organizmie. Mężczyzna posiadał również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (9 marca 2023 roku) policjanci Komisariatu Policji w Lubawce, około godziny 16:00 zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę poruszającego się na motorowerze. Zachowanie 26-latka wskazywało na to, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Lubawscy mundurowi przebadali kierującego na stan trzeźwości z wynikiem ponad 0,5 promila alkoholu. Wykonali również tester narkotykowy, który wskazał, że kolejna substancja, pod której wpływem jest 26-latek, to amfetamina lub metamfetamina. Na jaw również wyszło, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

26-latek został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Aby ustalić dokładne stężenia substancji w jego organizmie pobrano mu krew do badań.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj