Nietrzeźwy w dodatku poszukiwany wpadł w ręce policji…

0
80

Kontrola drogowa przeprowadzana przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zakończyła się zatrzymaniem kierującego. Za kierownicą samochodu siedział 56-latek, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu. Nie było to jedyna rzecz, którą miał na sumieniu. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w czwartek 9 marca 2023 roku około godziny 17:30, na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy.

Podczas przeprowadzanych czynności funkcjonariusze policji wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Dodatkowo podczas sprawdzenia mężczyzny wyszło na jaw, że nie było to jedyne przewinienie na jego koncie. Był on poszukiwany do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę.

Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do więziennej celi. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy – piłeś, nie jedź!

Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj