sobota, 26 listopada, 2022
More
  Strona głównaAktualności gminneDodatkowe wsparcie w Punkcie Konsultacyjnym przy MGOPS w Lubawce

  Dodatkowe wsparcie w Punkcie Konsultacyjnym przy MGOPS w Lubawce

  -

  W dniu 26 października 2021r.  Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce uruchomił dodatkowe poradnictwo dostępne w Punkcie Konsultacyjnym przy tut. Ośrodku.  Zajęcia będą odbywały się przy ul. Dworcowej 33 w Lubawce, parter pok. 2 – 3.

  Poradnictwo uruchomiono we współpracy ze specjalistami z Centrum Edukacji Doradztwa i Rozwoju Sp. z o.o. z/s w Kamiennej Górze.  

  Adresatami programu są rodziny borykające się z problemami uzależnień oraz dotknięte zjawiskiem przemocy, zamieszkujące na terenie gminy Lubawka.

  Celem programu jest poprawa jakości życia uczestników poprzez wsparcie terapeutyczne, medyczne i społeczne. Uczestnicy programu będą korzystać z konsultacji Lekarza Psychiatry, Psychologa, Terapeuty i Radcy Prawnego. Założeniem programu jest motywacja do dokonywania zmian w swoim życiu  oraz rozwój umiejętności osobistych i społecznych.  

  Program przewiduje również spotkania dla kobiet wpisujące się w międzynarodową kampanię 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć. Ich celem będzie rozwój umiejętności osobistych w obszarach: poprawnej komunikacji, nauki zarządzania swoim czasem, asertywnego wyznaczania swoich granic, rozpoznawania toksycznych relacji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Realizowany program stanowi formę wsparcia w związku z nasilającym się problemem uzależnień i przemocy w rodzinie.

  W celu umówienia wizyty z konkretnym specjalistą należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym od poniedziałku do piątku w godzinach pracy MGOPS w Lubawce pod numerem telefonu 75 74 11 800, kom. 607 568 705.

  Zadanie jest finansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2021r.

  Poniżej wyszczególniono harmonogram pracy specjalistów.

  • Lekarz psychiatra Zbigniew Piechocki – drugi i czwarty wtorek miesiąca od godz.10:00
  • Psycholog Maria Kasprzak – środa w godzinach od godz. 9:00 do 12:00
  • Psychoterapeuta uzależnień Agata Filip, Kamila Mędrykiewicz – program redukcji szkód dla osób z problemem uzależnień – wtorek od godz. 10:00 do 12:00, czwartek od godz. 10:00 do 12:00
  • Terapeuta Kamila Mędrykiewicz – grupa rozwoju dla kobiet – wtorek od godz. 16:00 do 18:00
  • Radca prawny Katarzyna Zawadzka Żyłak – konsultacje prawne – pierwszy i trzeci wtorek miesiąca od godz. 11:00 do 15:00.
  • Psychoterapeuta uzależnień Agata Filip – konsultacje dla osób z syndromem DDA – Dorosłe Dziecko Alkoholika – czwartek od godz 16:00 do godz. 19:00.

  Poradnictwo jest bezpłatne i przeznaczone dla mieszkańców gminy Lubawka.

  Źródło: Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły