środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościDzieci wrócą po feriach do szkoły?

  Dzieci wrócą po feriach do szkoły?

  -

  Rzecznik Ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że jest plan, aby po feriach – 18 stycznia – przynajmniej uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych mogli uczestniczyć w standardowych lekcjach. Zastrzegł, że jest to jedynie plan.Jak podkreślał rzecznik resortu, wszystko zależy od dalszego rozwoju epidemii. – To jest plan, jeżeli ferie spędzimy w domach, w okolicy, nie będziemy wyjeżdżać. Wtedy ten plan się ziści. Jeżeli w ferie zlekceważymy obowiązujące normy sanitarno-epidemiologiczne, to plan może się nie ziścić. To, czy nasze dzieci pójdą do szkoły 18 stycznia, zależy tylko od nas – podkreślił Andrusiewicz.

  W związku z sytuacją epidemiczną ograniczenie stacjonarnego funkcjonowania szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało wydłużone do 3 stycznia 2021 r. Zajęcia zdalne w szkołach uczniowie będą mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia będzie przerwa w nauce w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Następnie od 4 do 17 stycznia będą ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całym kraju.

  Źródło: gov.pl

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły