GDDKiA oddział Wrocław i RSD ĆR – konferencja

0
269

Budowa drogi ekspresowej S3

Zadanie IV od węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem)
do granicy państwa, o długości ok. 15,3 km

W dniu 05.11.2020 r. w formie wideokonferencji odbyło się spotkanie przedstawicieli GDDKiA oddział Wrocław i RSD CR (Rerditelstvi Silnic a Dalnic Ceskiej Republiki).

Spotkanie otworzyła p. Dyrektor Lidia Markowska. Po przywitaniu uczestników spotkania poprosiła stronę czeską o przedstawienie zaawansowania prac i działań dla budowy drogi D11 na odcinku od Hradec Kralove do granicy z Polską.

P. Ing. Marek Novotny , przedstwiciel strony czeskiej, przedstawił stan zaawansowania przygotowania do budowy drogi D11. Aktulanie budowane są odcinki drogi D11 wokół Hradec Kralowe. Pomimo pandemi Covid-19 prace przebiegają bez przeszkód, a ich zakończenie planowane jest na 2021 rok. Strona czeska potwierdziła, że dlasze odcinki, tj.: odcinek drogi D11 Jaromer – Trutnow planowany jest do realizacji w latach 2024-2027, a odcinek Trutnov – granica państwa planowany jest do realizacji w latach 2023-2026.

Przedstawiciele strony polskiej przedstawili stan zaawanasowania budowy odcinków obejmujących Zadanie III (odcinek realizowany przez firmę PORR) i Zadanie IV (odcinek realizowany przez konsorcjum firm PBDI/Mosty Łódź).

Podsumowując swoje wystąpienia strony uczestniczące w wideokonferencji wyraziły nadzieję, że kolejne spotkanie w sprawie połączenia dróg D11 i S3 będzie mogło się odbyć w formie tradycyjnej połączonej z wizytacją placu budowy S3.

Źródło: GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj