czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościGDDKiA oddział Wrocław i RSD ĆR - konferencja

  GDDKiA oddział Wrocław i RSD ĆR – konferencja

  -

  Budowa drogi ekspresowej S3

  Zadanie IV od węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem)
  do granicy państwa, o długości ok. 15,3 km

  W dniu 05.11.2020 r. w formie wideokonferencji odbyło się spotkanie przedstawicieli GDDKiA oddział Wrocław i RSD CR (Rerditelstvi Silnic a Dalnic Ceskiej Republiki).

  Spotkanie otworzyła p. Dyrektor Lidia Markowska. Po przywitaniu uczestników spotkania poprosiła stronę czeską o przedstawienie zaawansowania prac i działań dla budowy drogi D11 na odcinku od Hradec Kralove do granicy z Polską.

  P. Ing. Marek Novotny , przedstwiciel strony czeskiej, przedstawił stan zaawansowania przygotowania do budowy drogi D11. Aktulanie budowane są odcinki drogi D11 wokół Hradec Kralowe. Pomimo pandemi Covid-19 prace przebiegają bez przeszkód, a ich zakończenie planowane jest na 2021 rok. Strona czeska potwierdziła, że dlasze odcinki, tj.: odcinek drogi D11 Jaromer – Trutnow planowany jest do realizacji w latach 2024-2027, a odcinek Trutnov – granica państwa planowany jest do realizacji w latach 2023-2026.

  Przedstawiciele strony polskiej przedstawili stan zaawanasowania budowy odcinków obejmujących Zadanie III (odcinek realizowany przez firmę PORR) i Zadanie IV (odcinek realizowany przez konsorcjum firm PBDI/Mosty Łódź).

  Podsumowując swoje wystąpienia strony uczestniczące w wideokonferencji wyraziły nadzieję, że kolejne spotkanie w sprawie połączenia dróg D11 i S3 będzie mogło się odbyć w formie tradycyjnej połączonej z wizytacją placu budowy S3.

  Źródło: GDDKiA

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły