czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościRepublika Słowacji z ograniczeniami !!!

  Republika Słowacji z ograniczeniami !!!

  -

  W związku ze stanem nadzwyczajnym, ustanowionym przez władze Republiki Słowackiej od dnia 1 października 2020 r., w okresie od dnia 9 listopada 2020 roku od godz. 5.00 do 15 listopada 2020 roku do godz. 1.00 na terytorium całego kraju obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania lub zakwaterowania bez ważnej przyczyny.

  Od dnia 2 listopada 2020 roku przy wjeździe do Republiki Słowackiej wymagane jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Od dnia 9 listopada 2020 roku zwolnieni z tego obowiązku będą kierowcy samochodów ciężarowych wykonujących transport towarów pod warunkiem opuszczenia terytorium Republiki Słowackiej w nieprzekraczalnym czasie 48 godzin od momentu wjazdu.

  Cudzoziemcy (w tym obywatele Polski i innych krajów UE) przebywający w ciągu 14 poprzednich dni  w krajach, które nie zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem (m.in. Belgia, Chorwacja, Czarnogóra, Republika Czeska, Francja, Hiszpania, Holandia, Malta, Portugalia, Rumunia, Serbia i Ukraina) mogą wjechać na terytorium Republiki Słowackiej przez przejścia graniczne z Austrią, Czechami, Polską i Węgrami oraz w lotniczych przejściach granicznych na Słowacji, a przy wjeździe muszą przedłożyć potwierdzenie negatywnego wyniku testu na COVID-19 (nie starsze niż 72h) lub pozostawać w domowej kwarantannie (obowiązkowa rejestracja na stronie https://korona.gov.sk/ehranica/) do momentu uzyskania potwierdzenia negatywnego wyniku testu na COVID-19 (lub nie dłużej niż 10 dni w przypadku braku wyniku testu). W przypadku przyjazdu z państwa spoza UE istnieje konieczność poczekania na negatywny wynik testu.

  Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej

  Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiejw okresie od 2 listopada do 8 listopada 2020 roku w godzinach od 5.00 do godz. 1.00 następnego dnia jest możliwy pod warunkiem posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR (tłumaczenie zaświadczenia na język słowacki nie jest wymagane, jeśli test był wykonany w tym okresie). W godzinach od 1.00 do 5.00 w nocy powyższe zaświadczenie nie jest wymagane. Takie same zasady będą w obowiązywać w okresie od dnia 9 listopada 2020 roku od godz. 5.00 do 15 listopada 2020 roku do godz. 1.00, z wyłączeniem kierowców samochodów ciężarowych wykonujących transport towarów pod warunkiem opuszczenia terytorium Republiki Słowackiej w nieprzekraczalnym czasie 48 godzin od momentu wjazdu.

  W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 EUR.

  Zasady zachowania się w przestrzeni publicznej i restrykcje sanitarne na terytorium Słowacji aktualizuje Urząd Zdrowia Publicznego RS: www.uvzsr.sk/

  Źródło: gov.pl

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły