Groźby i wyzwiska kierowane w stronę mundurowych

0
334

Tylko w ciągu dwóch dni weekendu majowego kamiennogórscy funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu, kierowali w stronę mundurowych słowa wulgarne typu k*wy, ch*je, cw*le, jeb*ć was. Padły również hasła w stylu rozj*ie wam głowy butelką czy inne pełne polotu ze słownikiem poprawnej polszczyzny nie mające nic wspólnego. Przypominamy, że za znieważenie funkcjonariusza publicznego lub za naruszenie jego nietykalności ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.

Jedna z interwencji odbyła się pierwszego dnia weekendu majowego, gdzie policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do interwencji na jednym z kamiennogórskich osiedli, gdzie według zgłoszenia grupa mężczyzn miała spożywać alkohol. Po przybyciu na miejsce zastali na klatce schodowej dobrze im znanych dwóch mieszkańców Kamiennej Góry, którym nieszczęśliwie przerwali popijanie alkoholu. 50 – latek oraz jego 40 – letni kolega na widok policjantów wpadli w szał. W stronę funkcjonariuszy poleciał potok dźwięcznie brzmiących wulgarnych wyzwisk, jak też groźby. Mężczyźni grożąc policjantom usiłowali zmusić ich do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Jeden z nich w tym celu rozbił butelkę, którą zaczął wymachiwać przed oczami policjantki. W trakcie zatrzymania 50 – latek szarpał policjantów za mundury, usiłował też ich kopać. Obaj „dżentelmeni „ trafili do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. 50 – latek już nie pierwszy raz będzie karany za tego typu czyny. W przeszłości również odpowiadał za podobne przestępstwa. Obaj przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzień później. ok. godz. 21:00 nasi policjanci otrzymali zgłoszenie, iż pod jednym ze sklepów na terenie miasta zgromadziła się grupa mężczyzn, którzy spożywają alkohol i głośno się zachowują. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie. Mężczyźni od samego początku utrudniali czynności, nie chcąc podać swoich danych osobowych lub celowo wprowadzając policjantów w błąd, co do autentyczności tych danych. Po chwili jeden z legitymowanych zaczął używać w stosunku do funkcjonariuszy słów wulgarnych. Znowu w ich stronę poleciały ku*wy, ch*je i inne „cudne” zwroty. 40 – letni mężczyzna kompletnie nie reagował na wydawane mu polecenia i z każdą kolejną chwilą, stawał się coraz bardziej agresywny w stosunku do funkcjonariuszy. W związku z powyższym i on został zatrzymany do wyjaśnienia w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze i następnego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Tłumaczył w trakcie przesłuchania, że jego zachowanie wynikało z faktu, iż znajdował się pod wpływem alkoholu i nie panował nad sobą. Na pewno stan upojenia alkoholowego, w jakim znajdowali się wszyscy trzej panowie, nie będzie okolicznością łagodzącą dla sądu, który decydować będzie o wysokości kary.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj