środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaPozostałeI turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa

  I turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa

  -

  I turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa Dofamy Thies Sp. z o.o

  Sport w życiu instytucji państwowych dbających o nasze bezpieczeństwo gra dużą rolę. Często od ich sprawności zależą losy wielu osób. Dlatego też, nikogo nie dziwi, że nasi funkcjonariusze chętnie biorą udział w różnego typu rywalizacjach sportowych. Każdy ma swoją pasję, którą stara się rozwijać. Dzisiaj kilka słów o zawodach w siatkówkę.
  07 maja 2022 roku od godziny 09:30 na hali ZSZiO przy ul. Traugutta w Kamiennej Górze odbywał się I turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa Dofamy Thies sp. z o.o. Jego sponsorem był Prezes firmy Dofama Thies – Ireneusz Kruczek. Gorąco dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy!

  Do udziału zaproszone zostały 4 drużyny: Dofama Thies, Państwowa Straż Pożarna Z Kamiennej Góry, Nadleśnictwo KamiennaGóra oraz Komenda Powiatowa Policji z Kamiennej Góry.. Oczywiście żadnej z drużyn nie trzeba było namawiać. Wszystkie chętnie odpowiedziały na zaproszenie. Dla każdej z nich aktywność fizyczna jest jednym z najlepszych zajęć, w których można odreagować sytuacje stresowe. Jednocześnie zawody były okazją do integracji osób kochających uprawiać sport.

  Zawody odbywały się w systemie gry „każdy z każdym”. Warunkiem uczestnictwa była obecność, cały czas na boisku, co najmniej jednej kobiety.
  Po losowaniu w pierwszym meczu zagrała reprezentacja Dofamy Thies z Policją. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Policji (25:16;25:2). Po zaciętym boju Państwowa Straż Pożarna wygrała z Nadleśnictwem 2:0 (25:22;25:23). W kolejnym meczu nasi funkcjonariusze zmierzyli się z Nadleśnictwem. O ile pierwszy set był wygrany (25:22), to drugi po serii błędów oddaliśmy Nadleśnictwu (23:25). Policjanci nie spuścili głów i w tie-breaku wygrali 15:12. Kolejną rywalizacją był mecz Dofamy ze Strażą Pożarną, w którym strażacy gładko wygrali 2:0 (25:16;25:14). W przedostatnim spotkaniu Dofama zmierzyła się z Nadleśnictwem. To starcie pracownicy firmy przegrali 2:0 (14:25;15:25). Jak się okazało ostatni mecz pomiędzy Strażą Pożarną, a Policją był rywalizacją o złoto. Obie drużyny były zmęczone całym turniejem ale zapomniały o tym wchodząc na boisko. Policja w pierwszym secie popełniła mniej błędów i wygrała 25:19. Strażacy w drugim secie pokazali piękną grę i niestety nasi policjanci polegli 20:25. Każda z drużyn w tie-breaku pokazała się z dobrej strony, ale koniec końców Policja musiała tym razem uznać wyższość Straży Pożarnej. Set zakończył się stanem 15:12.

  Wyniki rozgrywek:

  I Państwowa Straż Pożarna wygrała całą rywalizacje ,
  II Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze,
  III Nadleśnictwo Kamienna Góra
  IV Dofama Thies

  Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz kubki wręczył obecny na miejscu prezes Dofamy Thies oraz główny sponsor – Ireneusz Kruczek.
  Specjalne podziękowania należą się również niezawodnemu sędziemu – Kamilowi Kumorek.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za walkę! Każdy z nas zostawił serce na boisku. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy!
  Z tego miejsca Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze dziękuje za wsparcie dwóm funkcjonariuszom spoza naszej jednostki. Ich obecność pozwoliła na zachowanie wysokiego poziomu naszej gry. Robercie i Marcinie dziękujemy!

  Składy drużyn:
  Państwowa Straż Pożarna: Robert Czyński (K); Oliwia Karska, Hanna Murawska, Michał Zarzecki, Dominik Michalik, Adrian Jaszczur
  Policja: Katarzyna Trzepak-Balicka (K); Krzysztof Balicki; Michał Kubowicz; Szymon Sztejkowski; Robert Karnicki; Marcin Florkowski
  Nadleśnictwo: Bartłomiej Dymek (K); Jarosław Wilk; Jacek Maciuszek; Michał Rózga; Grzegorz Ledwójcik; Marek Legat, Natalia Surdyka
  Dofama Thies: Patrycja Paściak (K); Karolina Kościcka; Daniel Marczak; Andrzej Paszkiet; Mateusz Szkaradek; Tomasz Górka; Wojtek Kuczyński; Dominik Fortuna; Alan Gawlik

  Źródło / Foto: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak – Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły