czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKamiennogórska policja ostrzega

  Kamiennogórska policja ostrzega

  -

  Minionej doby w powiecie kamiennogórski zawitała zima. Opady śniegu, marznący deszcz znacznie utrudniają kierującym poruszanie się po drogach. Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi. Kamiennogórska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

  Opady marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na naszych drogach pogorszył się warunki jazdy. Kamiennogórscy policjanci apelują o zdjęcie „nogi” z gazu i zachowane bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Osoby jadące zbyt blisko poprzedzającego pojazdu, ryzykują zderzeniem w przypadku niespodziewanego hamowania. Bezpieczna odległość to taka, która pozwoli nam na swobodne wyhamowanie naszego pojazdu. Ważnym elementem jest również prawidłowe i całkowite odśnieżenie samochodu to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa na drodze. Jeśli o to nie zadbamy, za śnieg pozostawiony na karoserii auta grozi nam mandat nawet do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Karę do 200 złotych i 2 punkty karne możemy otrzymać również wtedy, gdy z powodu niedokładnego usuwania białego puchu rejestracja oraz światła naszego wozu będą słabo widoczne.

  Zasady odnośnie odśnieżania samochodu

  Przed podejściem do odśnieżania pamiętajmy o kilku ważnych zasadach, które pomogą nam uniknąć mandatu i znacząco ułatwią poruszanie się po drogach. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że podczas usuwania śniegu z auta, nie należy uruchamiać silnika – to powszechny zabieg, by rozgrzać samochód i sprawić, że puch będzie łatwiejszy do usunięcia. Niestety jest to czynność niezgodna z prawem – za zwiększanie emisji spalin grozi nam mandat.

  Odśnieżając, postarajmy się usunąć śnieg z całego auta. Szczególną uwagę poświęcajmy światłom, lusterkom oraz rejestracji, które muszą być doskonale widoczne bez względu na warunki pogodowe.

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły