czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjna"Trzeźwy poranek" - podsumowanie

  “Trzeźwy poranek” – podsumowanie

  -

  Dzisiaj kamiennogórscy policjanci po raz kolejny od wczesnych godzin porannych brali udział w działaniach pn. “Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na tzw. ,, podwójnym gazie” i tym razem funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego w stanie „nietrzeźwości”.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, dzisiaj w godzinach porannych przeprowadzili akcję “Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 133 kierowców. Jak się okazało jeden z nich jechał po alkoholu. Funkcjonariusze podczas patrolowania miejscowości Krzeszów, zatrzymali 50-letniego mieszańca Boguszowa-Gorce, który poruszał się po drodze publicznej Oplem Omega. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,40 promila. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

  Kamiennogórscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

  Źródło:KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły