niedziela, 26 marca, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKierował z sądowym zakazem

  Kierował z sądowym zakazem

  -

  Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd, posiadały orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów – nierzadko wszystkich pojazdów mechanicznych. W ostatnich dniach odnotowaliśmy kolejne takie przypadki. Ostatnie dni pokazują, że łamanie zakazu prowadzenia pojazdów jest nagminne. W dniu dzisiejszym (03 grudnia br.) mieliśmy kolejny taki przypadek. Tuż po godzinie 17:00 kamiennogórscy policjanci zatrzymali na terenie miasta samochód osobowy marki Daewoo Lanos, którego 39 – letni kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Przypominamy , że kierowanie pojazdem przy aktywnym zakazie to przestępstwo za które grozi do 5 lat więzienia.

  Czym jest taki zakaz? Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca na każdej linii, naraziła bezpieczeństwo swoje i innych. Za to jest właśnie taka kara -zakaz wsiadania za kółko. Gdy sprawca przestępstwa czy wykroczenia narusza ten zakaz popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

  Źródło: asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły