Kierowcy „noga z gazu”.

0
281

Silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia stwarzają ogromne zagrożenie na drogach. Dlatego zadbajmy o uważne i bezpieczne prowadzenie naszych pojazdów. Kamiennogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych jest w dalszym ciągu nadmierna prędkość.

Silne opady śniegu powodują, że nawierzchnia momentalnie staje się śliska, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Powinno skłonić to kierowców do automatycznego zdjęcia nogi z gazu i dostosowania prędkości do panujących warunków na drodze.

Kolejnym ważnym punktem jest stan techniczny pojazdu. Dokładne odśnieżenie dachu i szyb,  kontrola stanu wycieraczek, sprawdzenie świateł oraz układu hamulcowego, powinny być obowiązkowymi czynnościami, jakie wykonamy przed wyjazdem.

Śliskie chodniki i zalegający śnieg na poboczach dróg powodują, że na wypadki narażeni są także piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Bardzo ważnym jest, żeby każdy z nich miał na sobie widoczny element odblaskowy. Przy śliskiej nawierzchni, da to czas dla innych kierowców na właściwą reakcję i spokojne, pulsacyjne wyhamowanie. Dlatego pamiętajmy zawsze o używaniu odblasków.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj