Kolejne zmiany obostrzeń !!

0
598
Minister przedstawia szczegółowe nowe zasady dotyczące obostrzeń związane z epidemią koronawirusa. Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki.

– Restrykcje, które będą obowiązywać od soboty będą utrzymane w całym kraju oprócz woj. warmińsko-mazurskiego. Tam chcemy wprowadzić ściślejsze regulacje: nauka w klasach 1-3 wróci do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną również galerie handlowe, korty, baseny i obiekty kultury.

– Zdecydowaliśmy się wprowadzić obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski (Czech i Słowacji ). Warunkiem z jej zwolnienia jest negatywny test na COVID-19 ważny max. 48 godzin.

– Przyłbice i chusty mogą być stosowane jedynie dodatkowo. Nie są dopuszczone jako element zastępujący maseczkę.

– Nadal podstawowym elementem pozwalającym nam się zabezpieczyć jest maseczka. Chcemy jednak zwrócić uwagę na stosowanie aplikacji i wietrzenie pomieszczeń.

– Serdecznie zachęcam do stosowania aplikacji ProteGOSafe – dla androida – klik , dla iOS – klik

Apeluję do wszystkich: cały czas jesteśmy w trudnej sytuacji. Startujemy z trzecią falą z wysokiego poziomy zakażeń – apeluje minister.

– Maseczki rekomendowane to maseczki chirurgiczne i powyżej. Używać można też tzw. maseczek jednorazowych. Pamiętajmy, że kluczowe jest to, aby mieć maseczkę, która prawidłowo zasłania nos i usta.

Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic !!!

Źródło: Minister Zdrowia Adam Niedzielski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj