Korytarz drogowy S3-D11 Polska Czechy

0
277

Korytarz drogowy S3-D11 może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju ekonomicznego południowo-zachodniego regionu Polski oraz północnego obszaru Czech – przede wszystkim dlatego, że będzie najdogodniejszym połączeniem tych terenów z polskimi portami morskimi oraz Skandynawią. Jednocześnie połączy północ Europy z rejonem Adriatyku.

Celem projektu jest poprawa wzajemnych połączeń ośrodków i regionów poprzez dokończenie brakującego odcinka autostrady D11 na stopniowo uzupełnianej sieci TEN-T w Czechach

Od 2017 roku autostrada D11 jest wykorzystywana do transportu z Pragi do Hradca Králové. W budowie jest odcinek Hradec Králové – Smiřice (15,5 km) i Smiřice – Jaroměř (7,4 km). Odcinki mają zostać ukończone w 2022 i 2021 r. Następnie rozpoczną się prace na trasach Jaroměř – Trutnov i Trutnov – granice państwowe Czech. Powinien zostać ukończony w 2028 r., A po stronie polskiej autostradę do granicznej Lubawki już w 2023 r. Głównym problemem po stronie czeskiej jest długość administracyjnych postępowań budowlanych. Decyzje nie są ostateczne, opóźnienia są weryfikowane i weryfikowane. Sytuację powinno poprawić uchwalone w listopadzie 2019 r. Prawo budowy linii, z którym wiąże się duże nadzieje doświadczony projektant Roman Lenner: „Ustawa o budowie linii powinna pozwolić na ustalenie wszystkich uwag naraz, w jednej rundzie i raz na zawsze. Wtedy, na przykład, pozwól sądowi zdecydować i zrekompensować, ale niech decyzja nie będzie miała skutku zawieszającego.

Źródło: ŘEDITELSTVÍ SILNIC A DÁLNIC ČR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj