Kradzież z rozbojem

0
131

Butelki alkoholu skradzione podczas wizyty złodziei w jednym z marketów na terenie Kamiennej Góry musiały rozbudzić w sprawcach głód, bo postanowili wrócić po konserwy do kompletu. Kiedy pracownicy sklepu próbowali ich powstrzymać, wywiązała się szarpanina. Szybka reakcja policjantów kamiennogórskiej policji doprowadziła do zatrzymania 46 i 22-latka, którzy teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

W sobotę, 7 stycznia 2023 roku, dwóch mężczyzn postanowiło, że ukradną z jednego z marketów na terenie Kamiennej Góry kilka butelek alkoholu. Prawdopodobnie spożyty trunek rozbudził w złodziejach głód, bo powrócili do sklepu po produkty spożywcze. Wynieśli z marketu towar na kwotę ponad 1000 złotych.

Pracownicy sklepu, widząc sytuację, próbowali powstrzymać sprawców tego działania. Panowie jednak nie chcieli rozstać się z łupem, więc zaczęli im grozić i rozpoczęła się szarpanina.

W ciągu kilku minut na miejscu pojawiły się policjantki z Kamiennej Góry, które zatrzymały nietrzeźwego 46-latka. Agresywny 22-latek uciekł jeszcze przed przybyciem patrolu, jednak długo nie nacieszył się wolnością. Współpraca mundurowych z prewencji i funkcjonariuszy pionu kryminalnego poprzez szybkie wytypowanie sprawcy i poszukiwania doprowadziły do jego zatrzymania w ciągu kilkunastu minut od zdarzenia.

Praktycznie cały skradziony towar został odzyskany, a dwóch mieszkańców Kamiennej Góry trafiło do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec 22-latka.

Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj