Znamy skład reprezentacji Polski na EYOF 2023.

0
101

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji Polski na Europejski Festiwal Młodzieży, który w dniach 24-28 stycznia odbędzie się we Włoszech. Miejscem rywalizacji biathlonistów będzie Forni Avoltri.

W wyniku kwalifikacji, które zostały przeprowadzone 4 i 5 stycznia w Jabloncu nad Nysą wyłoniono ośmioosobowy skład, który będzie reprezentował Polskę na tegorocznych EYOFach. Znaleźli się w nim: Amelia Liszka (BKS WP Kościelisko), Majka Germata, Aleksandra Szajnowska (obie UKN Melafir Czarny Bór), Zuzanna Sadownik (MKS Duszniki-Zdrój), Jakub Potoniec, Dawid Filip (obaj UKN Melafir Czarny Bór), Michał Szatkowski i Dawid Miller (obaj MKS Karkonosze Jelenia Góra). Grupą opiekować się będą trenerzy Andrzej Koziński oraz Robert Szczepaniak.

W programie zawodów są sprinty, biegi indywidualne oraz sztafeta mieszana. Impreza przeznaczona jest dla zawodników z roczników 2005 i 2006.

Polscy biathloniści w dotychczasowej historii startów w EYOF mogą się pochwalić pięcioma medalami – w tym dwoma wywalczonymi w ubiegłym roku. W Vuokatti na najniższym stopniu podium w sztafecie mieszanej stanęli Barbara Skrobiszewska, Anna Nędza-Kubiniec, Fabian Suchodolski oraz Konrad Badacz. Ten ostatni był również drugi w biegu indywidualnym.

Źródło: biathlon.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj