środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaAktualności powiatoweKsiążki dla dzieci z Ukrainy

  Książki dla dzieci z Ukrainy

  -

  Warszawska Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z biurem zarządzania kryzysowego w kamiennogórskim ratuszu przekaże zestawy książek dla ukraińskich dzieci przebywających w naszym mieście.

  – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja, która ofiarowała ponad siedemdziesiąt egzemplarzy książek dla dzieci w języku ukraińskim. Jest to dwanaście tytułów przygotowanych przez uznanych ukraińskich autorów i ilustratorów – mówi Karolina Adamczyk, kierownik biura zarządzania kryzysowego w kamiennogórskim urzędzie miasta.

  Książki trafią do: publicznych przedszkoli w Kamiennej Górze, miejskiej biblioteki oraz ośrodka pobytowego dla uchodźców przy ul. Lubawskiej.

  – Chcemy, aby dzieci, które przyjechały do Kamiennej Góry, nie straciły kontaktu z językiem ojczystym i literaturą. Bardzo dziękuję Fundacji Świętego Mikołaja za okazaną pomoc – dodaje Adamczyk.

  Ukraińscy autorzy i wydawcy udostępnili nieodpłatnie swoje prace oraz gotowe do druku składy. Są wśród nich: Łesia Ukrainka – jedna z najważniejszych pisarek i poetek ukraińskich, Saszko Dermanśkyj – współczesny autor książek dla dzieci, Wiaczesław Lehkobyt – ceniony artysta i ilustrator, Anatolij Hryhoruk – popularny pisarz, tłumacz i twórca wielu książek dla dzieci, Wasyl Kurowśkyj – poeta i humorysta, Kateryna Rejda – graficzka, malarka i kolażystka, Hanna Samutina – jedna z najsłynniejszych artystek ukraińskich XX wieku, czy Wołodymyr Hołozubow, którego ilustracje znają wszystkie ukraińskie dzieci.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły