“Nie reagujesz – akceptujesz!”

0
229

Przypominamy, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw w naszym mieście. Nierzadko zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z różnych względów nie reagujemy na złe zachowania i wolimy milczeć lub czekać aż zareaguje ktoś inny. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą funkcjonariuszom podjęcie stosownych działań.

Przypominamy o trwającej cały czas kampanii “Nie reagujesz – akceptujesz!”, której głównym celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych. Osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców miasta na przypadki naruszenia prawa. Nierzadko zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z różnych względów nie reagujemy na złe zachowania i wolimy milczeć lub czekać aż zareaguje ktoś inny. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą funkcjonariuszom podjęcie stosownych działań.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, apelujemy o każdorazowe zgłaszanie podobnych przypadków policjantom pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio u dyżurnego 47 863 62 00.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj