środa, 8 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaOdblask- drobiazg ,który może uratować życie !

  Odblask- drobiazg ,który może uratować życie !

  -

  Jesienną porą zmrok zapada coraz szybciej ale my nadal prowadzimy taki sam tryb życia. Nie zapominajmy o tym, że mały drobiazg, jakim jest odblask może uratować nasze zdrowie. Przepisy nakładają na pieszych obowiązek używania odblasków tylko poza obszarem zabudowanym ale dla własnego bezpieczeństwa nośmy je we wszystkich nieoświetlonych miejscach.

  Zaczęła się kalendarzowa jesień, a w niej z każdym dniem zmrok zapada coraz szybciej. Nie przeszkadza nam to w prowadzeniu, w dalszym ciągu, intensywnego trybu życia.
  Nie zapominajmy jednak o jednym bardzo ważnym drobiazgu, którego posiadanie zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze.

  ODBLASK spowoduje, że kierowca zobaczy pieszego dużo wcześniej i będzie miał czas na wykonanie odpowiedniego manewru. Ten element szczególnie dotyczy najmłodszych, którzy nie mają jeszcze świadomości konsekwencji jakie mogą wyniknąć, kiedy nie widać ich na drodze.

  Przepisy nakładają na pieszych obowiązek używania odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Jednak nie są to jedyne miejsca nieoświetlone lub słabo doświetlone.
  Apelujemy więc, aby dla własnego bezpieczeństwa nosić odblask podczas każdej pieszej przechadzki!

  Działania prewencyjnie z maluchami wsparł Urząd Miasta w Kamiennej Górze przekazując kolejne odblaski, które rozdane zostaną dzieciom podczas zajęć profilaktycznych. Dziękujemy!

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły