Po raz 4 zatrzymany z sądowym zakazem

0
315

 Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 38 – letniego kierowcę, który po raz 4 złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, dokonując kontroli pomiaru prędkości na terenie Leszczyńca, zatrzymali pojazd Ford Focus, którego 38 – letni kierowca przekroczył zdecydowanie za szybko jechał w terenie zabudowanym. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach policyjnych funkcjonariusze odkryli, że jest on prawdziwym rekordzistą, bo już po raz 4 złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Warto pamiętać, że:

Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj