Podsumowania edycji Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast

0
128

W sobotę 14 stycznia br. odbyło się w Gaju Oławskim uroczyste podsumowania kolejnej edycji Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Na spotkaniu wręczono okolicznościowe puchary dla najlepszych 20 gmin oraz 15 powiatów w rankingu XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS. Po raz kolejny bardzo wysokie IV miejsce zajął Powiat Kamiennogórski, ustępując tylko dużym powiatom : oławskiemu, świdnickiemu i kłodzkiemu

Wśród nagrodzonych gmin po raz kolejny puchar otrzymała gmina Kamienna Góra, zajmując dziesiąte miejsce. Po raz pierwszy nagrodzona została gmina Lubawka, która zajęła wysokie szesnaste miejsce na ogólną liczbę 126 gmin biorących udział w Igrzyskach LZS. Ogólnie w trakcie igrzysk odbyło się 78 finałów strefowych i 15 finałów wojewódzkich: piłki nożnej halowej dziewcząt i chłopców, tenisa stołowego, szachów indywidualnych i drużynowych, wiosennych i jesiennych biegów przełajowych, turnieju Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt i chłopców, warcabów stupolowych oraz piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom zawodów sportowych organizowanych w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS, ich trenerom i opiekunom oraz zaangażowanym w organizację zawodów XXIII Igrzysk LZS działaczom sportowym powiatu kamiennogórskiego.

Źródło: Zbigniew Bednarek