Podsumowanie kolejnej akcji „trzeźwy poranek” na kamiennogórskich drogach

0
100

Każdego dnia na polskich drogach zatrzymywani są kierujący, którzy wsiadają za kierownicę nie będąc trzeźwymi. Konieczne jest zatem przeprowadzanie wzmożonych akcji badania stanu trzeźwości aby takie osoby nie stwarzały zagrożenia na drogach.

16 stycznia 2023 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję „trzeźwy poranek”. W czasie jej trwania, badaniu na stan trzeźwości poddali ponad 600 kierujących. Dwie osoby zostały zatrzymane do kontroli przez mundurowych z powodu stanu nietrzeźwości.

59-latek z powiatu kamiennogórskiego, kierował busem, mając 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił swoje uprawnienia, a w postępowaniu sądowym będzie się musiał liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet pozbawieniem wolności.

Natomiast 33-latek z Kamiennej Góry postanowił pojeździć na rowerze pomimo tego, że miał prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy! Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków jest zabroniona. Nie stwarzaj zagrożenia na drodze, bądź odpowiedzialny!

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj