środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatowePół miliona złotych na cyberbezpieczeństwo w urzędzie

  Pół miliona złotych na cyberbezpieczeństwo w urzędzie

  -

  Przeznaczymy ponad pół miliona złotych na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w urzędzie miasta w Kamiennej Górze. Udało się nam pozyskać dotację w ramach rządowego programu Cyfrowa Gmina.

  – Zmiany technologiczne w zakresie cyberbezpieczeństwa postępują dynamicznie. Urządzenia i oprogramowanie dość szybko się starzeje. Naszym celem jest modernizacja i wymiana elementów infrastruktury informatycznej. Działania te wpłyną pozytywnie na wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia płynące z sieci – mówi burmistrz Janusz Chodsewicz.

  Planowany rozwój cyfrowych usług tj. systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz eDoręczeń wymagają zakupu urządzeń takich jak skanery i urządzenia wielofunkcyjne. Konieczna jest także rozbudowa systemu do tworzenia kopii zapasowych.

  Ponadto urząd miasta planuje wdrożenie systemów informatycznych dla Centrum Obsługi Jednostek, który zarządza kamiennogórską  oświatą. Chodzi o elektroniczny arkusz organizacyjny oraz system elektronicznej rekrutacji do przedszkoli.

  Urząd miasta przygotowuje obecnie procedury przetargowe związane z zakupami sprzętu i oprogramowania.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły