More
    Strona głównaPozostałeXXII Dolnośląskie Igrzyska LZS 2021

XXII Dolnośląskie Igrzyska LZS 2021

-

Rok 2021 to kolejny udany rok dla sportowców reprezentujących LZS. Powiat Kamiennogórski ponownie osiągnął duży sukces zajmując czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji XXII Dolnośląskich Igrzysk.

Pierwsze miejsce zajął powiat oławski, drugie świdnicki, a trzecie powiat karkonoski. Gmina wiejska Kamienna Góra zajęła 12 miejsce na 85 sklasyfikowanych gmin, a najwyższe miejsca w historii startów w Igrzyskach zajęły gminy Marciszów (16 miejsce) i Gmina Lubawka (23 miejsce).

W ramach XXII Dolnośląskich Igrzysk LZS w powiecie kamiennogórskim przeprowadzono 10 zawodów na poziomie mistrzostw powiatu. W dziewięciu finałach strefowych i ośmiu finałach dolnośląskich wzięło udział 311 zawodników reprezentujących powiat kamiennogórski.

Największym sukcesem gier zespołowych naszych zawodników było zdobycie brązowych medali dolnośląskich mistrzostw przez siatkarzy LKS Bóbr Marciszów. Sukcesem zakończył się finał dolnośląski w warcabach stupolowych, w którym reprezentacja powiatu kamiennogórskiego zajęła drugie miejsce drużynowo. Ponadto w wojewódzkich finałach turnieju Piłkarska Kadra Czeka czwarte miejsca wśród dziewcząt zdobyła drużyna LKS Dragon Miszkowice, a wśród chłopców młodzi piłkarze LKS Bóbr Marciszów.

Sukces odniosły również  siatkarki LKS Bóbr Marciszów zdobywając czwarte miejsce w Finale Dolnośląskim. W sportach indywidualnych sukcesy odnosili szachiści UKS Debiut w mistrzostwach Dolnego Śląska. Złoty medal i mistrzowski tytuł zdobyła Karina Świtała, a Aleksander Wilk zdobył srebrny medal. Duży sukces odniósł Hubert Sajdak zdobywając srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Dolnego Śląska w biegach przełajowych. Złote medale i tytuły mistrzów Dolnego Śląska w warcabach stupolowych zdobyli:  Anna Tomaszewska, Anna Bagniuk i Kacper Czyński. Srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Dolnego Śląska zdobył junior Aleksander Wilk, a brązowe medale zdobyli Paulina Wielosik i Igor Skoczylas. Czwarte miejsca tuż za podium zajęli Karol Łuczak i Gracjan Białas.

Udział kamiennogórskich sportowców na finałach strefowych i wojewódzkich był możliwy dzięki dotacji Powiatu Kamiennogórskiego w ramach realizacji dwóch projektów oraz wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu osób i samorządów z terenu powiatu.

Źródło: Starostwo Powiatowe Kamienna Góra