środa, 14 lutego, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaPościg za motocyklistą

  Pościg za motocyklistą

  -

  21 września 2022 roku kamiennogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 45-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał motocyklem. Jego niebezpieczne manewry na drodze prawie doprowadziły do wypadku. Po kilkunastu kilometrach motocyklista przewrócił się w lesie i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze szybko dogonili mężczyznę i go zatrzymali. Dalsze czynności pozwoliły na odkrycie kilku powodów jego zachowania…

  Brak tablicy rejestracyjnej był powodem, dla którego policjanci kamiennogórskiej drogówki po godzinie 12:00 w dniu 21 września 2022 roku chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę na terenie miejscowości Szarocin w powiecie kamiennogórskim.  Niestety mężczyzna podjął decyzję o tym, że nie zatrzyma się na wyraźne polecenie policjantów, którzy uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe w samochodzie. Zamiast tego, kiedy radiowóz zbliżył się do niego, motocyklista gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna zachowywał się na drodze skrajnie nieodpowiedzialnie. W pewnym momencie podczas nieprawidłowego wyprzedzania znalazł się na wprost ciężarówki, która jechała bezpośrednio na niego. Tylko cudem uniknął zderzenia i mimo tego, nadal kontynuował jazdę.

  Kilka kilometrów później wjechał na drogę leśną, gdzie stracił panowanie nad motorem i się wywrócił. Nie powstrzymało go to przed próbą dalszej ucieczki pieszo. Nie trwało to długo, policjanci szybko dogonili zbiega i go obezwładnili. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przyczyny tych niebezpiecznych manewrów.

  45-letni mieszkaniec Kamiennej Góry posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło badanie testerem narkotykowym. Nie było to zaskoczeniem, ponieważ w jego kieszeni policjanci ujawnili 28 porcji handlowych metaamfetaminy.

  23 września 2022 roku Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, więc następne 2 miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

  Z uwagi na zagrożenie na drodze, które stwarzał uciekający mężczyzna prosimy aby wszystkie osoby, które były świadkami tego pościgu i szaleńczej jazdy motocyklisty zgłaszały się bezpośrednio do prowadzącego postępowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze pod numer telefonu 47 87 36 217.

  Źródło: KP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły