Przywłaszczył Fiata za 150 tys.

0
254

W ramach prowadzonych obecnie działań związanych z akcją „Bezpieczne wakacje” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze regularnie patrolują miejsca wypoczynku w obrębie lokalnych zbiorników wodnych. W trakcie jednego z takich patroli mundurowi z Referatu Ruchu Drogowego ujawnili pojazd o wartości 150 tys. zł, utracony w wyniku przywłaszczenia przez 34-letniego mieszkańca gminy Kamienna Góra. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W ramach prowadzonych obecnie działań związanych z akcją „Bezpieczne wakacje” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze regularnie patrolują miejsca wypoczynku na obszarze lokalnych zbiorników wodnych. W trakcie jednego z takich patroli w ubiegły weekend policjanci z kamiennogórskiej drogówki znajdując się w Paprotkach, zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd marki Fiat. W trakcie kontroli, w wyniku sprawdzenia samochodu w policyjnych systemach informatycznych, funkcjonariusze ustali, że pojazd ten figuruje w bazie SIS (System Informacyjny Schengen), jako utracony z uwagi na jego przywłaszczenie i należy go niezwłocznie zatrzymać, jako dowód w postępowaniu karnym.

34-letni kierowca, podający się za właściciela pojazdu, twierdził najpierw, że jest to nieporozumienie i że posiada stosowne dokumenty, jednak szybko okazało się, że jest to nieprawdą. W toku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu, a mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia. 34-latek powinien był kilka lat temu zapłacić firmie leasingowej za pojazd ponad 150 tys. zł, czego nie uczynił. W związku z tym firma powiadomiła organy ścigania o utracie samochodu i przywłaszczeniu go przez 34-letniego mieszkańca gminy. Kamiennogórscy kryminalni prowadzili postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, w którym postawili wówczas mężczyźnie zarzut o ten czyn. Ponadto usłyszał on wtedy drugi zarzut o przywłaszczenie jeszcze jednego pojazdu, za który również nie rozliczył się z firmą leasingową. Do obu zarzutów mężczyzna ten przyznał się i zobowiązał się jak najszybciej rozliczyć, czego do dnia dzisiejszego nie uczynił. Na chwilę obecną grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj