środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaKronika policyjna"Renówką"pod wpływem narkotyków

  “Renówką”pod wpływem narkotyków

  -

  Jechał pod wpływem narkotyków pojazdem bez wymaganego przeglądu i ubezpieczenia OC. Został zatrzymany przez lubawskich policjantów.

  31 sierpnia br. po godzinie 20:00 na terenie gminy Lubawka tamtejsi policjanci zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki Renault Master na wałbrzyskich numerach rejestracyjnych. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego kierujący nie stosuje się do ograniczeń prędkości, jakie obowiązują w terenie zabudowanym.

  Już w Kamiennej Górze funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którego 44-letni mieszkaniec miasta, znajdując się w towarzystwie 20 lat młodszej pasażerki, usiłował zbudować swój autorytet w jej oczach, nie stosując się początkowo do poleceń policjantów.

  W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, iż Renault nie posiada przeglądu, jak też ubezpieczenia OC. Dodatkowo swym zachowaniem 44-latek sprawił, iż policjanci przekonani byli, iż może znajdować się on pod wpływem narkotyków. Wykonane badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy wskazując, iż mężczyzna kierował samochodem, znajdując się pod wpływem amfetaminy/metamfetaminy, co skutkowało przewiezieniem go do szpitala i koniecznością pobrania mu krwi, której wynik stanowić będzie materiał dowodowy w postępowaniu przygotowawczym, prowadzonym przez policjantów w kierunku kierowania w ruchu lądowym pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

  Przypominamy, iż za powyższy czyn ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 2.

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta Foto: KP Lubawka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły