Rowerem na promilach

0
240

W dniu 13 kwietnia 2021 r. policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali wieczorem na terenie miasta 63 letniego mężczyznę, który po drodze publicznej jechał swoim rowerem, będąc mocno nietrzeźwym. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał niemalże 2 promile alkoholu .

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Policyjne akcje, komunikaty i apele wciąż wydają się być przez niektórych kierujących niezauważalne. W trakcie ostatnich kilku dni kamiennogórscy policjanci znowu zatrzymali osoby, które nieodpowiedzialnie zdecydowały się wsiąść za kierownicę samochodu lub na rower pod wpływem alkoholu.

Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu warto wiedzieć z jak poważnymi konsekwencjami wiąże się nasze zachowanie. W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy musi być mniejszy niż 0,2 promila. Za uzyskanie lub przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1 mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący dopuścił się przestępstwa, grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 10 lat. Jednak największą ceną lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj