Rowerzysta z promilami

0
83

Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Minionej nocy na terenie Kamiennej Góry funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, iż 35-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u kierującego blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu rowerzyście zgodnie z nowym taryfikatorem zaproponowano mandat karny w kwocie 2500 złotych. Odmówił przyjęcia mandatu. W takim przypadku sporządzany jest wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że z dniem 1 stycznia 2022 roku weszły w życie zmiany w taryfikatorze, które wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) za co grozi kara grzywny nie mniejsza niż 1500 złotych. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj