wtorek, 16 kwietnia, 2024
More
  Strona głównaAktualności„Senior Online” – VI edycja 6 grudnia

  „Senior Online” – VI edycja 6 grudnia

  -

  Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu “Senior Online”, które odbędzie się 6 grudnia 2021 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Gościem specjalnym będzie pani Iwona Szymańska Starościna Uniwersytetu III Wieku w Lubawce.

  Już 6 grudnia bieżącego roku w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend.

  Celem szkoleń w ramach koncepcji “Senior Online” jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

  Serdecznie zapraszamy już 6grudnia br. o godz. 09.00 serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły