Spotkanie „Senior Online” – 1 marca 2021 roku

0
210

Koncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Pilotażowe spotkanie przeprowadziły policjantki w komendzie miejskiej w Jeleniej Górze. Serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 1 marca 2021 roku już we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska.

Szkolenie, które odbyło się w Jeleniej Górze rozpoczęło cykl spotkań z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego. Będą się one odbywać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30, jednocześnie w 26 jednostkach.

Pilotażowe spotkanie prowadziły funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Na początku policjantki przedstawiły seniorom ideę koncepcji i cel jej opracowania. Głównym tematem było omówienie metod działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z Policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Seniorzy, którzy uczestniczyli w spotkaniu kontaktowali się z prowadzącymi na czacie i zadawali najbardziej nurtujące ich pytania, na które odpowiadały policjantki do kamery.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami, które odbędzie się 1 marca 2021 roku o godz. 09.00.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. szt.Marta Nieć Wierzbicka

https://www.youtube.com/watch?v=q_39lTU-GcQ&feature=youtu.be

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj